Po krátké zimě...
 

Během letošní krátké zimy jsme si sněhu moc neužili, zato stavby se prakticky nezastavily. Pevně věříme, že si najdete chvíli na přečtení zajímavých článků, které pro Vás tým SAINT-GOBAIN PAM CZ připravil.

 
  číst více informací
 
BioZinalium® - inovace povrchové ochrany trubek
 

Již více než 12 let Vám nabízíme a dodáváme trubky z tvárné litiny se základní vnější povrchovou ochranou ZINALIUM® tvořenou slitinou zinku a hliníku Zn/Al a krycím nátěrem. Jako první byly s touto ochranou dovávány vodovodní trubky Natural® následovány od roku 2009 vodovodními trubkami Blutop® a od roku 2011 i kanalizačními trubkami Integral®.

Zavedením ochrany ZINALIUM® ovšem výzkum a vývoj povrchových ochran neskončil, výzkumné a vývojové centrum PAM neustále hledá způsoby jak posílit univerzálnost litinového potrubí i v extrémních podmínkách a současně jak zajistit a zlepšit trvalou udržitelnost systému.

Díky tomu Vám můžeme nyní představit inovovanou vnější povrchovou ochranu litinových trubek – BioZinalium®.

 

 

 
 
  číst více informací
 
Kontrolní roční provoz poklopů REXESS potvrdil jejich kvalitu
 
 

Kanalizační celolitinové poklopy se v posledních desetiletích staly velmi oblíbené u většiny provozovatelů a to díky špičkové kvalitě, technickému řešení a rozumné ceně. V současné době jsou na kanalizační poklopy kladeny vysoké nároky, a to především na jejich odolnost v provozu vůči dynamickému zatížení, na plnění požadavků snadné manipulace a bezpečný vstup do kanalizační šachty. Poklopy SAINT-GOBAIN PAM jsou vyvinuty a konstruovány tak, aby tyto často protichůdné požadavky plnily v nejvyšší kvalitě.

V průběhu let 2008 až 2010 se realizovala například výstavba kanalizace ve třech obcích na jižní Moravě. Společnost SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. pro sdružení zhotovitelů dodávala kanalizační poklopy REXEL třída D400 v množství 1800 ks.

 
  číst více informací
 
Tatranská Lomnica - rozvod vody ALPINAL pro zasněžovací systém
 
 

Za posledných 10 až 15 rokov došlo k významnému rozvoju zimnej turistiky nie len vo vysokohorských prostrediach s dostatkom prírodného snehu, akými sú napríklad Alpy, ale aj v nižšie položených horských strediskách. V mnohých boli vybudované komplexné zariadenia pre dovolenkové vyžitie sa turistických návštevníkov. Nedeliteľnou súčasťou ponuky týchto horských stredísk, je zabezpečiť dobré a kvalitné podmienky pre lyžiarske športy. Je teda logickým vyústením snaha prevádzkovateľov turistických zariadení zabezpečiť pre zimné obdobie dostatok snehu. Ako nám ukázala práve končiaca sa zimná sezóna 2013/2014, jedna z najhorších za posledné roky z pohľadu nedostatku snehu, investície do umelého zasnežovania sú mimoriadne výhodné.

 
  číst více informací
 
Ivančice - bezvýkopová pokládka nového litinového potrubí DN 300 metodou horizontálního vrtání HDD
 
 

Projekt SV Ivančice – Rosice se musel vypořádat s pokládkou potrubí DN 300 ve strmém svahu s vyzděnými terasovitými zahradami, a to bez jejich narušení! Jako ideální řešení byla zvolena pokládka litinového potrubí metodou horizontálního vrtání HDD.

Rozsah prací spočíval v provedení pilotního vrtu, rozšiřovacího vrtu na daný průměr a zatažení litinového potrubí po jednotlivých trubkách. Pro zatažení byly použity trubky z tvárné litiny s vnější povrchovou ochranou cementovou maltou a s násuvným zámkovým hrdlovým spojem UNIVERSAL Ve.

 
  číst více informací
 
Trvale udržitelný rozvoj - 5.část: Ekologická logistika
 

Společnost Saint-Gobain PAM využívá logistickou strategii, která je cíleně zaměřena na omezování znečištění a snižování množství vypouštěných emisí CO2. Všechny fáze od zajištění zdrojů výroby až po pokládku potrubí jsou optimalizovány tak, aby byly maximálně využívány nejekologičtější dopravní prostředky a manipulační technika.

 
 
  číst více informací
 
Litinové systémy pro odvod odpadních vod z budov - 2. část
 
 

V minulém vydání našeho zpravodaje jsme definovali vhodný materiál pro běžné domovní odpadní vody. Dnes Vám představíme řešení PAM, které je navrženo pro odvod speciálních agresivních/korozivních vod (průmyslové aplikace, chemické laboratoře, velkokuchyně, tuky, odpadní vody s vysokou teplotou...) a současně je vhodné i pro instalaci v agresivním prostředí (uložení do země, do betonu, venkovní instalace, vlhké prostředí...).

 
  číst více informací
 
 
 
01/2014  
 
  Užitečné odkazy  
 
  AQUA Trenčín 2014  
 
 

V termínu 10.-12.6. se koná již 20. ročník mezinárodní výstavy vodního hospodářství AQUA. Společnost SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. Vás tímto zve k návštěvě našeho stánku v pavilonu 1 na výstavišti EXPO CENTER v Trenčíně.

 
   
  Číst více  
 
 
  IFAT 2014  
 
 

SAINT-GOBAIN PAM Vás zve na veletrh IFAT v Mnichově, který se koná v termínu 5.-.9.5. 2014. Navštivte nás na našem stánku v pavilonu A1.

 
   
  Číst více  
 
 
  VIATOP Niveau - instalace samonivelačního poklopu  
 
 

V poslední době vzrůstá obliba samonivelačních (plovoucích) poklopů z tvárné litiny. V rámci rekonstrukce vybraných nevyhovujících klasických poklopů na plzeňsku jsme pro vás připravili fotodokumentaci instalace krok za krokem. Obecné instalační pokyny naleznete na našich webových stránkách/ke stažení.

 

 
   
  Číst více  
 
 
  Návarek pro zámkové spoje UNIVERSAL Ve, STANDARD Ve  
 
 

Po zkrácení trubek určených pro spojování pomocí návarkového zámkového spoje je třeba vyrobit návarek nový. Pro lepší představu o způsobu provádění návarku Vám v příloze přinášíme podrobný FOTO NÁVOD. Podrobný návod naleznete v našich montážních postupech pro vodovody.

 
   
  Číst více  
 
  Zahraniční reference  
 
  BLUTOP - 3,3 km rekonstrukce původního PVC potrubí, Německo 2013  
 
 

3,3 km litinového potrubí BLUTOP DN/OD 110 bylo použito při rekonstrukci dosluhujícího vodovodního přivaděče z PVC.

 
   
  Číst více  
 
 
  NATURAL+armatury - 21 km DN 400 vodovodní přivaděč, ŠPANĚLSKO, 2013-14  
 
 

21 km potrubí DN 400 NATURAL sloužící pro napojení oblasti na úpravnu vody. Součástí kompletní dodávky je 75 ks uzavíracích armatur a 28 ks vzdušníků. Stavba byla zahájena v roce 2013 a pokračuje ještě v letošním roce.

 
   
  Číst více  
 
 
  INTEGRAL - kanalizace DN 1600 nad tunelem metra, Španělsko 2010  
 
 

Technicky velmi zajímavý projekt propojení nádrží na odpadní vodu umístěných na obou stranách tunelu metra. Propojení zajišťuje potrubí INTEGRAL DN 1600 ve velmi složitých prostorových podmínkách.

 
   
  Číst více  
 
 
  klapky EUROSTOP DN 1000 a 1200, FRANCIE 2012  
 
 

Úprava přivaděče surové vody na úpravnu vody v Nancy. Dodávka 7 ks přírubových klapek EUROSTOP DN 1000 a 1200 mm byla doplněna přirubovými adaptéry a sortimentem tvarovek.

 
   
  Číst více  
 
  Kontakty  
 
  Kontakty společnosti  
 
 

SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o.

Tovární 388

267 01 Králův Dvůr

www.saint-gobain-pam.cz

 
   
  Číst více  
 
Copyright 2020 SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. pam.marketing@saint-gobain.com

Archiv