Výstava VODOVODY - KANALIZACE, tentokrát v Praze Letňanech
 

Vážení obchodní přátelé,

po dvou letech Vás opět zveme na mezinárodní vodohospodářskou výstavu VODOVODY-KANALIZACE. Výstava se tentokrát koná na výstavišti v Praze Letňanech v termínu 21. – 23. května 2013. Přijďte nás navštívit, seznámit se, diskutovat, prohlédnout si novinky, vyzvednout si nové katalogy nebo alespoň na chvíli posedět v příjemném prostředí našeho stánku. Naleznete nás na stánku číslo 26 v hale 3.

Celý tým SAINT-GOBAIN PAM CZ se těší na Vaši návštěvu.

 
 
  číst více informací
 
Inovace kanalizačního systému INTEGRAL® ZINALIUM®
 
 

Na základě výborných zkušeností s vlastnostmi povrchové ochrany ZINALIUM® u vodovodních trubek z tvárné litiny systému NATURAL® a BLUTOP® přinášíme nově tuto špičkovou povrchovou ochranu i ve spojení s kanalizačním litinovým systémem INTEGRAL®.

Stávající litinové kanalizační trubky systému INTEGRAL® + vysoce odolná aktivní povrchová ochrana ZINALIUM® = nová řada kanalizačních trubek INTEGRAL® ZINALIUM® pro DN 80 až 1000.

 
  číst více informací
 
Trvale udržitelný rozvoj - 3.část: Výhody tvárné litiny
 
 

V předchozích vydáních PAMinfo jsme se zabývali životním cyklem potrubí, snižováním dopadu výroby a dnes Vám představíme výhody, které materiál tvárná litna přináší z hlediska čerpání přírodních zdrojů.

Proč zakopávat výrobky z ropných produktů?

Našim hlavním cílem je ochrana surovin. Zatímco zdroje ropy jsou odhadovány na 50 let, železná ruda tvoří 5% zemské kůry a je tedy prakticky nevyčerpatelná.

 
  číst více informací
 
Trubní vodojem Ostrovačice z tvárné litiny DN 2000 mm
 
 

V Ostrovačicích na jihu Moravy jsme v loňském roce dodali trubky největšího vyráběného profilu z tvárné litiny DN 2000mm. Šlo o výstavbu vodojemu v rámci projektu SV Ivančice - Rosice a byl to první projekt tohoto typu na území ČR.

 

 
  číst více informací
 
Kvalitativní požadavky investorů a provozovatelů na trubky a tvarovky z tvárné litiny dle platných evropských norem
 

Specifikace potrubí z tvárné litiny je jednoznačně a precizně daná platnými evropskými normami, které investorům a provozovatelům nabízí velkou bezpečnost při volbě materiálů, jejich identifikaci a tím i jejich kontrolu.

Evropské normy pokrývají celý proces výroby a proto není nutné při výběru a specifikaci trubního materiálu odvolávat se z důvodu kvality výrobků na různá sdružení, asociace směrnice popřípadě různé další parametry.

 

 
 
  číst více informací
 
Vnitřní cementová vystýlka vodovodních trubek - vysokopecní cement dle ČSN EN 545
 

V poslední době se na nás obrací naši odběratelé s dotazy, které se týkají vlastností a průvodní dokumentace  vnitřní cementové vystýlky vodovodních trubek výrobce potrubí SAINT-GOBAIN PAM. Tento příspěvek má za cíl Vám přiblížit normativní požadavky týkající se cementové vystýlky. Základní požadavky jsou specifikovány v normě ČSN EN 545:2011, která dále odkazuje na normu EN 197-1 (dnes již ČSN EN 197-1:2012).

 
 
  číst více informací
 
Kanalizační poklopy - zásady správné instalace
 
 

Modré nebe, za okénky auta se střídají domy, předzahrádky, kola šustí po asfaltu, jízda je hladká, plynulá, plato vajíček na zadním okně se jen lehce chvěje a káva v kelímku v držáku vedle řidiče spokojeně chládne.

To není sci-fi, to je jízda obcí se správně uloženými poklopy.

Žádné kličkování mezi vystouplými či propadlými víky poklopů, žádné rány při přejezdu přes poklop, rozsypaný nákup v kufru, ječící dítě v sedačce za námi a černé myšlenky o zlomené poloose nebo alespoň proražené pneumatice.

Jak se tedy  vyhnout problematicky osazeným poklopům - postrachu řidičů a neustálým stížnostem obyvatel u vlastníka/provozovatele kanalizace? Řešení je jednoduché – dobře uloženým poklopem.

 
  číst více informací
 
BLUTOP® - zvětšená hydraulická kapacita systému
 

Důležitým argumentem při vývoji systému BLUTOP® z tvárné litiny bylo zvětšení hydralického průřezu potrubí, což má velmi pozitivní vliv na snížení tlakových ztrát, snížení nákladů na čerpání. Vnitřní průměr se totiž ve výpočtech tlakových ztrát umocňuje pěti! Při daném tlaku znamená vzrůst průměru potrubí o 1 % snížení tlakových ztrát o 5 % - a to už je znatelná úspora!

 
 
  číst více informací
 
 
 
02/2013  
 
  Užitečné odkazy  
 
  Konference ŠETRNÉ BUDOVY 2013, Praha  
 
 

Ve středu 22.5. 2013 se v Praze koná mezinárodní konference Šetrné budovy. Společnost SAINT-GOBAIN je partnerem této akce. Setkání bude velmi inspirativní a zístáte zde přehled o nejnovějších trendech v šetrném stavebnictví.


 
   
  Číst více  
 
 
  Vychází nové katalogy  
 
 

Vychází nové katalogy BLUTOP 2013, KANALIZACE 2013 a PAM DIRECTIONAL (bezvýkopové technologie). Katalogy jsou ke stažení na www/saint-gobain-pam.cz

 
   
  Číst více  
 
 
  Vzorové uložení *.dwf  
 
 

Stáhněte si vzorové příčné řezy uložením potrubí v dwf formátu a objevte neuvěřitelné výhody uložení litinového potrubí.

 
   
  Číst více  
 
  Zahraniční reference  
 
  NATURAL - DN 200 tunel TGV, BELGIE 2006  
 
 

Krásná stavba požárního vodovodu DN 200 v železničním tunelu pro TGV v Belgii, oblast Soumagne. Délka vodovodu je 14 km!

 
   
  Číst více  
 
 
  GRAVITAL - instalace ve zděném tunelu řeky, FRANCIE 2010  
 
 

Zajímavá instalace krátkých trubek TAG 32 délky 3,0 m  ve zděném říčním tunelu pod zemí s rizikem zaplavení. 750 m trubek DN 150 a 200 s minimálním spádem 1 mm/m!

 
   
  Číst více  
 
 
  CLASSIC - vodojem DN 1800, FRANCIE 2011  
 
 

Stavba vodojemu na pitnou vodu DN 1800 ve Francouzském Verneuil Grand v délce 2 x 16 m s cekovou kapacitou 80 m3. Podobná stavba vodojemu byla loni realizována i v ČR v Ostrovačicích - viz článek PAM info.

 
   
  Číst více  
 
 
  BLUTOP - 2,5 km DN/OD 90 a 110, ŠPANĚLSKO 2013  
 
 

Poblíž španělského města Albacete vzniká nová rezidenční čtvrť. Přívod pitné vody byl v roce 2012 a začátem 2013 realizován ze systému z tvárné litiny BLUTOP DN/OD90 a 110 v celkové délce 2,5 km.

 
   
  Číst více  
 
  Kontakty  
 
  Kontakty společnosti  
 
 

SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o.

Tovární 388

267 01 Králův Dvůr

www.saint-gobain-pam.cz

 
   
  Číst více  
 
Copyright 2020 SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. pam.marketing@saint-gobain.com

Archiv