PAMCAD nově kompatibilní s AUTOCAD 2017 - 2020
 

Již mnoho let využívají naši zákazníci z řad projektantů, konzultantů a stavebníků nádstavbový software PAMCAD, vyvinutý společností Saint-Gobain PAM.

Tento software je nádstavbou pro plnou verzi AUTOCAD. Letos byla publikována nová verze PAMCAD 3.0, která je kompatibilní s nejnovější verzí AUTOCAD 2017-2020. Program generuje výkresy trubek, tvarovek a armatur v několika pohledech a má možnost volby více jazykových nastavení včetně češtiny.

Kliknětě na "číst více informací" a přejděte na náš web, kde si program můžete zdarma stáhnout, včetně návodu k instaci a používání. 

 

 
 
  číst více informací
 
Materiály v kontaktu s pitnou vodou
 
 

Pitná voda se na své cestě od zdroje ke kohoutku spotřebitele dostává do styku s celou řadou materiálů, výrobků či chemických přípravků, které slouží k její úpravě či distribuci a které mohou negativně ovlivnit jakost vody. Proto jsou na všechny tyto výrobky stanoveny zvláštní hygienické požadavky, které mají negativnímu vlivu zabránit, nebo ho alespoň minimalizovat. Požadavek je stanoven v Zákoně 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a podrobně definován ve Vyhlášce ministerstva zdravotnictví č. 409/2005 Sb. v platném znění.

Společnost SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. je výrobcem i distributorem výrobků přicházejících do styku s pitnou vodou. Všechny výrobky včetně inovativních povrchových ochran jsou posuzovány v souladu s evropskou i českou legislativou. Odborná posouzení výrobků, materiálů, chemických látek a směsí dle vyhl. 409/2005 Sb. jsou také předmětem kontroly během české výrobkové certifikace.

Pro podrobnější informace si článek rozkliněte.

 
  číst více informací
 
Co to je … hrdlový spoj?
 

Pro toto vydání jsme připravili základní informace o jednom ze základních spojení trubek a tvarovek z tvárné litiny. Jedná se o hrdlový spoj, jehož konstrukci tvoří:

  • hrdlo (vnitřní tvar hrdla je vytvořen pomocí pískového modelu při odlévání trubky nebo tvarovky),
  • automaticky násuvný těsnící kroužek (STANDARD nebo TYTON), který může být vyroben z EPDM (pro pitnou vodu) nebo z nitrilu (určený pro odpadní vodu).

Pojem automaticky násuvný vyjadřuje skutečnost, že tento hrdlový spoj je aktivován prostým natlačením hladkého konce trubky nebo tvarovky do hrdla s těsnícím kroužkem. Těsnost spoje je tak zaručena okamžitě po smontování spoje.

Smontovaný hrdlový spoj má schopnost vyrovnat 3 pohyby při zaručení těsnosti spoje:

  • úhlové vychýlení, tj. schopnost upravit úhlově trubku, a to až do 5 stupňů od osy potrubí (např. u trubky délky 6 metrů je to až 50 cm na každou stranu),
  • axiální posun, tj. schopnost vyrovnat osové dilatace v rámci tepelných změn nebo účinků sedání,
  • mimoosé vyrovnání, tj. schopnost vyrovnat nerovnoměrné sedání (např. dvou sousedících trubek, trubka napojená na kanalizační šachtu apod.).
 
 
  číst více informací
 
 
 
08/2020  
 
  PAM ACADEMY 2020  
 
  Přihlásili jste se již na konferenci ve svém regionu?  
 
 

Učinit tak můžete na našem webu:
http://www.pamlinecz.cz/cs/pam-academy-2020

 
   
  Číst více  
 
  KDE NÁS POTKÁTE?  
 
  Přehled konferencí  
 
 

25. Národní konference O bezvýkopových technologiích
15-16.9.2020, Cheb

Konference Městské vody 2020
1-2.10.2020, Velké Bílovice

Provoz vodovodů a kanalizací 2020
3.-4.11.2020, Praha

 
   
  Číst více  
 
  KONTAKTY  
 
  SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o.  
 
 

Sídlo společnosti a výrobní závod
Tovární 388, 267 01 Králův Dvůr
www.pamlinecz.cz

Centrální sklad
Ke Kablu 971 (areál PVK)
102 00 Praha Hostivař
+420 272 654 979

Nonstop havárie: +420 602 322 980

pam.zakaznicky.servis@saint-gobain.com

Otevírací doba: PO-PÁ 7:00 - 15:30

 
   
  Číst více  
 
Copyright 2020 SAINT-GOBAIN PAM CZ s.r.o. pam.marketing@saint-gobain.com

Archiv